Aramakla Bulunmaz PDF

Tunisiamobilitycongress.com Aramakla Bulunmaz Image
AÇIKLAMA

Aramakla Bulunmaz harika bir kitap. Bu kitabın yazarı İsmail Kara. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve İsmail Kara'den Aramakla Bulunmaz kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

Bir makaleyi aramak, bir kitabın izini sürmek bir meselenin peşinde olmaktır aslında. Yazar adı belirtilmeden Mısır'da, İttihatçı çevrelerin neşrettiği Ulema-yı Din-i İslâma Davet-i Şer'iye risâlesinin peşinde olmamız da bu yüzden. Vasıfsız bir özeti vardı kitaplarda… Peki ya kendisi?Yola yani aramaya koyulduk. Özege merhumun kataloğunda iki baskısının künyesine işaret ediliyordu ama İstanbul kütüphanelerinde varlığına tesadüf edilemedi, Ankara Milli Kütüphane'den de menfi cevap geldi. Bu ilk işaretlerin açıkça ortaya koyduğu şey, risâleye ulaşmanın zor olduğu idi. İttihat ve Terakki üzerinde çalışan tanıdıklarımızın kütüphanelerinden de sadra şifa haberler gelmedi.Velhasıl suskunluk koyulaşıyordu. Kadere rıza verdik.Aramak -ki hiç nihayete ermez- rızaya mâni değil ya! Nitekim rıza da her şeyde ve her seviyede tekrar aranabilecek bir şey değil mi? İlk defa Kuşeyrî Risâlesi'nde okuduğumuz, ardından vird-i zebanımız olan "aramakla bulunmaz ve fakat bulanlar ancak arayanlardır" kelâm-ı kibârı böyle bir zamanda hatırlanmaz mı? Toputopu 16 sayfalık bir risâle, kimbilir hangi umulmadık zamanda, nerede, nasıl, ne türden naz u niyazlarla karşımıza çıkıp tebessüm edecekti?...Sayfa Sayısı: 246Baskı Yılı: 2006Dili: TürkçeYayınevi: Dergah Yayınları 

15.75 TL. 15,75 TL-Aramakla Bulunmaz, İsmail Kara, Tarih Araştırmaları, Dergah YayınlarıAramakla Bulunmaz, İsmail Kara, dergah yayıncılık.

BILGI

YAZAR: İsmail Kara

DOSYA ADI: Aramakla Bulunmaz.pdf

ISBN: 9789759955069

YAYIN TARIHI: 2006

DOSYA BOYUTU: 9,53 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Aramakla Bulunmaz İsmail Kara

İlk defa Kuşeyrî Risâlesi'nde okuduğumuz, ardından vird-i zebanımız olan "aramakla bulunmaz ve fakat bulanlar ancak arayanlardır" kelâm-ı kibârı böyle bir zamanda hatırlanmaz mı?

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Aramakla Bulunmaz; Bulanlar Hep Arayanlardır - Aylık Öykü Seçkisi

...çünki bulunan aramaktır. bistami zaten çok defalar derdim dermanımdır da demiştir. aslında bu cümle derdim dermanımdır anlamını taşır. derdine derman ararken aslında dermanın dert olması. aranan...

İLGILI KITAPLAR